Agencja pracy Wolin tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy a co warto o nim znać?

Agencja pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to coraz częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w bliskim regionie. Chociaż do ostatniej chwili leasing kojarzył nam się głównie z sposobem umowy, potocznie wykorzystywany jest jako stwierdzenie kojarzące się także do utrzymania. Ludzie z Ukrainy są u nas coraz bardziej prości, oraz od 2014 roku ich kwota w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na ludzi jest coraz większe, oraz wielu spośród nich dba jak zatrudnić gościa na łatwych zasadach. Może zadziałać w obecnym właśnie leasing pracowników z Ukrainy, oferowany przez ciekawe i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w bliskim regionie

Ludzie z Ukrainy są chętnie umieszczani w Polsce, ponieważ lokalny rynek gwałtownie się rozwija. Statystyki wskazują, że w 2020 roku na rynku może zabraknąć nawet miliona naszych pracowników! W takim przypadku rzecz tego, jak zatrudnić cudzoziemca stoi się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, zaś nie na odwrót, jak istniałoby do ostatniej chwili. Polacy chętnie podążają za granicę lub stawiają się właśnie tych działań, które gwarantują im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w bliskim terenu jest znacznie podatna do zdobycia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest wielkie, oraz pracownicy z Ukrainy uznawani są za rzetelnych pracowników, którzy potrafią się na dużo miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w bliskim regionie podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą oczekiwać na godziwsze zarobki niż na Ukrainie, oraz do ostatniego benefity socjalne i pewne życie. Napięta sytuacja na Ukrainie sprawia, że perspektywy na działalność w ostatnim świata są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć znacznie lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas rynkowa i miejsc pracy właściwie nie zabraknie.

Agencja pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności związane z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady obecne w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia pracownika z Ukrainy, w właściwym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej kwoty od 2018 roku jest ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą umieć wizy, jakie będą uprawniały ich do lektury w świata. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z przedstawicielem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na specjalny czas, zaś nie na określone. Pracę sezonową Ukrainiec może przystąpić na moment 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim momencie wymaga się starać o nowe zezwolenie.

Agencja pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna organizacja pracy angażuje się procedurą określaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temu dużo właścicieli nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem poleca się organizacja pracy – https://www.europework.pl/, jaka reaguje na gruncie całego kraju. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w czytelny i nigdy szybki sposób można kupić nowych pracowników z Ukrainy, bez potrzeb przeprowadzania skomplikowanej rekrutacji. Agencja pracy pomaga także w załatwianiu formie i blokuje je do minimum. Pobiera za to krótkie prowizje, które składają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z pomocy agencji, która wyszukuje dla nich właścicieli i negocjuje dobre warunki. Dzięki temuż nie muszą oni szukać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest coraz większe, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na może będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Kalisz Pomorski tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments